Prize List

GRADE WINNER from FANTAST CLUB

There have been many horses that made debut and won group races among those trained at FANTAST CLUB.
Our staff take great pride in their achievements in producing those top quality horses.

As of August. 28 2017

1991 White Stone Osaka Hai [G2]
Kalista Glory Crystal Cup [G3]
Leo Durban Kikka Sho [G1]
1992 Kyoei Bowgun Chunichi Sports Sho 4sai S [G3], Kobe Shinbun Hai [G2]
Sprite Passer Sekiya Kinen [G3]
Takeno Velvet Elizabeth Jyoo Hai [G1], Naruo Kinen [G2]
L Way Win Asahi Hai 3sai S [G1]
1993 White Stone America J C C[G2]
Machikane Tannhauser Diamond S [G3], Meguro Kinen [G2]
Hokuto Vega Flower Cup [G3], Elizabeth Jyoo Hai [G1]
Homare Okan Aichi Hai [G3]
1994 Machikane Tannhauser America J C C[G2]
Cheers Atom February S [G2]
Hokuto Vega Sapporo Kinen [G3]
Inter Spur Niigata Kinen [G3]
Go Go Nakayama Keisei Hai 3sai S [G2]
1995 Meisho Tesoro Shinzan Kinen [G3]
Inter My Way Osaka Hai [G2], Hakodate Kinen [G3]
Machikane Tannhauser Takamatsunomiya Hai [G2]
I Owe You Kabutoyama Kinen [G3]
1996 Admire Bosatsu Heian S [G3]
Hokuto Vega February S [G2]
Prairie Queen Nakyama Hinba S [G3]
Taiki Blizzard Osaka Hai [G2]
Crown City Keio Hai Autumn H [G3]
L Way Win Argentin Kyowakoku Hai [G2]
Stone Stepper Negishi S [G3]
1997 Stone Stepper Garnet S [G3]
Yu Sensho Diamond S [G3]
Royal Suzuka Derby Kyo C T [G3]
Shinko King Takamatsunomiya Hai [G1]
Taiki Blizzard Keio Hai S C [G2], Yasuda Kinen [G1]
Taiki Marshal Epsom Cup [G3]
Taiki El Dorado Argentin Kyowakoku Hai [G2]
Lord Ax Radio Tanpa Hai 3sai S [G3]
Taiki Shuttle Unicorn S [G3], Swan S [G2], Mile C S [G1], Sprinter's S [G1]
1998 Gourmet Frontier Nakayama Kinpai [G3], February S [G1]
Super Nakayama Garnet S [G3]
Dublin Lion Arlington Cup [G3]
Miracle Time Mainichi Hai [G3], Kyoto 4sai Tokubetsu [G3]
Taiki Shuttle Keio Hai S C [G2], Yasuda Kinen [G1], Mile C S [G1], Jacques le Marois Sho
Tsukuba Symphony Epsom Cup [G3]
Taiki Sherlock Elm S [G3]
Admire Cozzene Tokyo Sports Hai 3sai S [G3], Asahi Hai 3sai S [G1]
Makoto Raiden Sirius S [G3]
1999 Taiki Dia Crystal Cup [G3]
Fast Friend Marine Cup [G3], Empress Hai [G2], Queen Sho [G3], Sparking Lady Cup [G3]
Shinboli Indy NHK Mile Cup [G1]
Be My Nakayama Hokkaido Sprint Cup [G3]
Taiki Herakles Nagoya Yushun [G3], Derby Grand Prix [G1]
Lord Ax Kyoto High Jump [G2]
2000 Be My Nakayama Garnet S [G3], Kurofune Sho [G3], Gunma Kinen [G3], Kashiwa Kinen [G3], Toki Daishoten [G3]
Future Sunday Queen Cup [G3]
Sweet Orchid Crystal Cup [G3]
Fast Friend Tokai S [G2], Teio Sho [G1], Empress Hai [G2], Tokai Kikka Sho [G2], Tokyo Daishoten [G1]
Taiki Treasure Hakodae Sprint S [G3]
Shinboli Indy Keisei Hai Autumn H [G3]
Daitaku Yamato Sprinter's S [G1], Swan S [G2]
2001 Be My Nakayama Garnet S [G3], Tochigi Marronnier Cup [G3]
Daitaku Yamato Hankyu Hai [G3]
Lord Cronos Chukyo Kinen [G3]
Lady Pastel Oaks [G1]
Magnaten Sekiya Kinen [G3]
Zenno El Cid Keisei Hai Autumn H [G3], Mile C S [G1]
Shinko Calido St Wright Kinen [G2]
Diamond Biko Rose S [G2]
T M Ocean Shuka Sho [G1]
Toho Emperor Toki Daishouten [G3], Tokyo Daishoten [G1]
Miyagi Rodrigo Fukushima Kinen [G3]
2002 Daitaku Riva Kyoto Kinpai [G3]
South Vigorous Negishi S [G3], Kurofune Sho [G3], Hokkaido Sprint Cup [G3], Kakitsubata Kinen [G3], Cluster Cup [G3]
Tokai Point Nakayama Kinen [G2], Mile C S [G1]
Diamond Biko Nakyama Hinba S [G3], Fuchu Hinba S [G3], Hanshin Hinba S [G2]
Toho Emperor Nagoya Daishoten [G3], Nanbu Hai [G1]
Taiki Lion New Zealand T [G2]
Magnaten Sekiya Kinen [G3], Mainichi Okan [G2]
T M Ocean Sapporo Kinen [G2]
Shinboli Kris S Kobe Shinbun Hai [G2], Tenno Sho[G1], Arima Kinen [G1]
Hizen Hokusho Tokyo Autumn Jump [G3]
My Sole Sound Chunichi Shinbun Hai [G3]
Win Blaze Kabutoyama Kinen [G3], Fukushima Kinen [G3]
2003 Toho Shiden Nakayama Kinpai [G3]
Magnaten America J C C [G2]
South Vigorous Negishi S [G3], Hokkaido Sprint Cup [G3], JBC Sprint [G1]
Bold Brian Tokyo Shinbun Hai [G3]
My Sole Sound Kyoto Kinpai [G3]
Win Kluger Arlington Cup [G3], NHK Mile Cup [G1]
Lady Pastel Nakyama Hinba S [G3], Fuchu Hinba S [G3]
Win Marvelous Kyoto Jump S [G3], Kokura Summer Jump [G3], Hanshin Jump S [G3], Kyoto High Jump [G2]
Zenno Rob Roy Kobe Shinbun Hai [G2]
Shinboli Kris S Tenno Sho [G1], Arima Kinen [G1]
Win Blaze Naruo Kinen [G3]
2004 My Sole Sound Kyoto Kinpai [G3], Miler's Cup [G2]
Win Radius Tokyo Shinbun Hai [G3], Keio Hai Spring Cup [G2]
Win Generale Nikkei Sho [G2]
Meisho Oscar Flora S [G2]
Lord Prevail Kokura Summer Jump [G3], Hanshin Jump S [G3], Kyoto High Jump [G2]
Shako Open Funabashi Kinen [G3], Tokyo Kinen [G2]
Zenno Rob Roy Tenno Sho [G1], Japan Cup [G1], Arima Kinen [G1]
2005 Win Glanz Diamond S [G3]
My Sole Sound Hanshin Daishoten [G2]
Meisho Oscar Fukushima Hinba S [G3]
Don Cool Hyogo C S [G2]
Suzuno March Epsom Cup [G3]
Win Radius Fuji S [G3]
2006 Don Cool Nagoya Daishoten [G3]
Yamato Marion Flora S [G2]
Cheerful Smile Keane Land Cup [G3]
2007 Never Bouchon Nikkei Sho [G2]
Asahi Rising Queen S [G3]
Couverture Keane Land Cup [G3]
2008 Satono Progress New Zealand T [G2]
Osumi Grass One Niigata Daishoten [G3]
Casino Drive Peter Pan S [G2]
Yamato Marion Tokai S [G2], Queen Sho [G3]
2009 Yamato Marion TCK Jyoo Hai [G3]
Never Bouchon America J C C [G2]
Espoir City March S [G3], Kashiwa Kinen [G1], Nanbu Hai [G1], Japan Cup Dirt [G1]
Piena Venus Queen S [G3]
San Diego City Sapporo 2sai S [G3]
Machikane Nihonbare Elm S [G3]
2010 Never Bouchon America J C C [G2]
Roll of the Dice Heian S [G3]
Red Spada Tokyo Shinbun Hai [G3]
Hansode Bando Kyodo Tsushin Hai [G3]
Espoir City February S [G1], Kashiwa Kinen [G1]
Danon Chantilly Mainichi Hai [G3], NHK Mile Cup [G1]
Narita Crystal Niigata Kinen [G2]
Marumo Sarah Fantasy S [G3]
2011 Narita Crystal Chukyo Kinen [G3], Niigata Kinen [G3]
Espoir City Nagoya Daishoten [G3], Miyako S [G3]
2012 Espoir City Kashiwa Kinen [G1], Nanbu Hai [G1]
Osumi Ichiban Hyogo C S [G2]
Hatano Vainqueur Japan Dirt Derby [G1]
Hokko Tarumae Leopard S [G3]
Marvelous Kaiser Nakayama Daishogai [G1]
T Up Wild Hyogo xGold T [G3]
2013 Hatano Vainqueur Kawasaki Kinen [G1], Breeders Gold Cup[G2]
Tamamo Best Play Kisaragi Sho [G3]
Hokko Tarumae Saga Kinen [G3], Nagoya Daishoten [G3], Antares S [G3], Kashiwa Kinen [G1], Teio Sho [G1], JBC Classic [G1], Tokyo Daishoten[G1]
Osumi Ichiban Diolite Kinen [G2]
T Up Wild Kakitsubata Kinen [G3]
Red Spada Sekiya Kinen [G3]
Horai Akiko Kokura Nisai S [G3], Daily Hai 2sai S [G2]
Espoir City Nanbu Hai [G1], JBC Sprint [G1]
2014 Hokko Tarumae Kawasaki Kinen [G1], Champions Cup [G1], Tokyo Daishoten [G1]
Red Spada Keio Hai Spring Cup [G2]
2015 Hokko Tarumae Kawasaki Kinen [G1], Teio Sho [GI]
Shuji Kokura 2sai S [G3]
Gold Actor Argentina Kyowakoku Hai [G2], Arima Kinen[G1]
2016 Hokko Tarumae Kawasaki Kinen [G1]
Gold Actor Nikkei Sho [G2], All Comers [G2]
Shuji Hanshin Cup [G2]
2017 Ange Desir Sparking Lady Cup[G3]
Epoisses Keenland Cup[G3]